Kenwood KMX 61

• vynikajuci

• Výkonný, dobré príslušenstvo
    • Tupé struháky

Celková spokojnosť

• Tichý a silný pomocník pre bežnú domácnosť s možnosťou dokúpenia príslušenstva. Vrelo doporučujem :-).
    • Chýba v ponuke mlynček na mak.

Pomer cena a kvalita,výborný.

Miesenie
Displej
Ovládanie
mechanické-gombíkové
červená

Kvalitní celokovový kuchyňský robot v elegantním provedení s červeně lakovanou hlavou Vám nabídne velké množství funkcí, a to hnětení, šlehání, krájení, strouhání a masomlýnek. Ovládá se jednoduše mechanickým otočným "knoflíkem", nabízí plynulou regulaci rychlosti a výkonný motor s příkonem 500 W.

Parametry a specifikace:

Kuchyňský robot:
Výkon 500 W
4,6 l mísa s držadly z leštěného kovu
Nastavitelná rychlost s funkcí promíchávání
Planetární systém mísení těsta
3 míchací metly: hák na tuhá těsta, K- metla na lehká těsta, balónová metla na šlehání krémů
Materiál: Kov / Plast
Rozměry: 22 x 29 x 35 cm
Hmotnost: 8,7 kg

Mlýnek na maso AX 950
Celokovový
3 vyměnitelné nástavce na mletí masa
Je možné použít i na zeleniny
Součástí je stlačovalo, které slouží jako úschovna potřebných součástí jako například na nástavec plnění klobás či jitrnic

Bubínkové struhadlo AX 643
5 různých bubínkových nástavců pro jemné i hrubé strouhání a krouhání – zelenina, sýr, čokoláda, oříšky
příslušenství vhodné pro kuchyňské roboty řady možnosti nepřetržitého provozu
Materiál: leštěná ocel a plast
Rozměry: 13,7 x 12 x 21,3 cm
Hmotnost: 1,55 kg

• vynikajuci

• Výkonný, dobré príslušenstvo
    • Tupé struháky

Celková spokojnosť

• Chýba v ponuke mlynček na mak.

Pomer cena a kvalita,výborný.

• , zakúpené v Andrea Shop

• vela kovu a malo plastu
    • melie, struha, slaha, miesa a miesi
    • vraj dobra znacka
    • celkom slusne vyzera
    • bol za prijatelnu cenu
    • hlucny

Ako popisane vyssie, dobry ale hlucny - pouzivame hlavne na miesenie cesta na chlieb a ked bojuje s tuhsim cestom, poskakuje hrmoti a buchoce - je to trochu problem, lebo cesto niekedy potrebujeme miesit skoro rano alebo neskoro vecer. Inak sme s nim spokojni.
    Povodne bol trochu problem s tym miesenim, ked sme nasypali suche zlozky a naliali tekute - vyrobil "blaticko" a to si miesal a bolo mu treba pomoct, toto sa ale vyriesilo vymenou poradia - najskor nalejeme tekutiny a do toho nasypeme muku (sol atd) - toto hak zvladne v pohode sa, netrva ani 5 minut a ma to zmiesane (zistii sme ale ze je lepsie nechat ho miesit aspon 15-20 minut, cesto je potom lepsie).
    Odskusany ale aj na mletie masa i orechov, miesanie redsich ciest ci slahanie (penu z bielkov vyslaha ale musi ich byt viac, aspon tak zo 4-5 vajec) - dobry stroj.

• znacka
    • prevazne kovove vyhotovenie
    • velka misa s praktickym uchom
    • rozne nastroje (slahac, miesac, hnetac, mlyncek, krajac, struhac)
    • miesi dobre ale vid nizsie
    • dost silny motor (500 W)
    • plynule riadenie rychlosti (stupnica na otocnom ovladaci je min, 1-6 a max cize 8 rychlosti ale daju sa volit aj rozne medzistupne)
    • kvalitne balenie (karton, v nom farebna krabica, v nej 2 kartonove skatule, v nich polystyren a v tom v ugelite pobalene jednotlive casti)
    • V podstate aj cena, hoci dost vysoka, predsa len u nas vyrazne nizsia ako napriklad KitchenAid
    • sice Kenwood ale made in China
    • kryt misy s dvierkami z krehko posobiaceho plastu ale to je len "dojem" - zatial sa to nezlomilo
    • struhac struha trochu rozpacito (skusali sme mrkvu a jablka na struhaci cislo 1) - dost silno bolo treba pritlacat (tupe struhadlo?) a nastruhana masa nevypadavala ale ostavala v struhaci, po ukonceni bolo dost vela "odpadu" v zariadeni (napr. nedostruhane kolieska z mrkiev) okolo struhacieho bubna, aj za nim
    • hnetac pracuje dobre ale v uvodnej faze mu treba pomoct - na stanach mu ostava muka a v strede "miesa kasu". Dvakrat sme ho zastavili a skrabkou zosunuli muku z okrajov do stredu, potom uz si s tym poradil a vysledne cesto bolo vymiesene dobre (rozky uz su aj upecene)
    • vela odpadu z baliaceho materialu
    • stroj je dost hlucny, podla zvuku by som tipoval, ze pocut najma prevody (zrejme kovove)

Tento stroj sme sa rozhodli kupit po tom ako nam odisla uz druha domaca pekaren, cize jeho hlavna uloha u nas bude miesenie cesta na chlieb ci pecivo (chlieb robime casto kvaskovy a ten sme piekli v rure aj ked sme miesili v pekarni a rozky ci ine pecivo sa v domacej pekarni tiez neda upiect) a mlyncek ci struhac sa tiez zidu (doteraz sme pouzivali iba rucne).
    Zvazovali a porovnavali sme viacere (konkretne sme pozerali este Bosch a KitchenAid) ale nakoniec po prectani roznych recenzii sme sa rozhodli pre Kenwood, tak to snad neolutujeme.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• dobrý pomer cena-výkon
    • široké príslušenstvo
    • kovové prevedenie
    • niektoré bubnové strúhadlá nie sú dostatočne ostré ale dali sa naostriť

tichý chod
    rýchlo a dobre vyšľahá sneh
    dá sa nastaviť výška metličiek
    po naostrení strúhadiel plná spokojnosť

• dobre mieša, šľahá
    • veľká nádoba, v pohode vyšľahá aj cesto z 10 vajec
    • dobre vyzerá
    • dosť nešťastné riešenie uchopenia mlynčekov z predu

Robot v podstate splnil moje očakávania, až na to uchopenie mlynčekov z predu. Keď strúham zemiaky a viac zatlačím na mlynček mám pocit, že sa zlomí.

• Skvelý tichý pomocník pri pečení. Nadstavec na mletie som zatiaľ nevyskúšala. Má nádherný dizajn, čo je skvelé, keďže kvôli hmotnosti ho mám celý čas umiestnený na kuchynskej linke. Perfektne šľahá a miesi a poradí si dobre aj s cestom na chlieb.

Z tejto kategórie stojacich mixérov jednoznačne skvelý pomer kvality a ceny.

• kovový minimum plastu,
    • hlučnejší

kvalita

• , zakúpené v Shoppie.sk

• super cena, najlepšia čo som našla

odporúčam